جت پلاسمای هوا


Atmospheric Air plasma Jet

دستگاه پلاسما جت

دستگاه جت پلاسمای هوا یا جت پلاسمای سرد فشار اتمسفری، دستگاهی است که با استفاده از فناوری پلاسمای سرد برای استفاده در صنایع مختلف از جمله صنعت خودروسازی، الکترونیک، چاپ، پلاستیک و بسته بندی ساخته شده است.

کاربردها:

این دستگاه برای پردازش سطوح فلزی و غیر فلزی و بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی سطوح، طراحی و ساخته شده است. بیشتر قطعات مورد استفاده در صنعت خودرو دارای انرژی سطح پائینی هستند و این موضوع باعت میشود که چسب پذیری، پوشش، چاپ و درز‌گیری و آببندی قطعات خودرو با مشکل مواجه شود. برای رفع این مشکلات میتوان از فناوری پلاسما و دستگاه جت پلاسما سرد هوا استفاده کرد. با استفاده از این دستگاه خواص شیمیایی و فیزیکی تغییر کرده و باعث افزایش انرژی سطح، بهبود خاصیت چسب پذیری، چاپ و استحکام سطح میشود. از دستگاه جت پلاسما سرد هوا میتوان در اتصال وآببندی قطعات موتور، چراغ خودرو،  شیشه،  لنت و همچنین رنگ قطعات پلاستیکی و سپر خودرو استفاده کرد.

از دیگر کاربردهای دستگاه جت پلاسمای هوا و دستگاه گلایدینگ آرک میتوان به استفاده از آن در صنعت بسته بندی برای چسب پذیری و بهبود چاپ بر روی جعبه‌ها و کارت‌های مختلف اشاره کرد. در صنعت الکترونیک میتوان از این فناوری برای تمیز کردن سطح PCB و بهبود خواص چسب پذیری و تمیز کردن سطح اشاره کرد. همچنین از این دستگاه در صنعت چاپ، صنعت پلاستیک و صنعت لوازم خانگی برای تمیز کردن سطوح، بهبود خواص چسب پذیری و پوشش محصولات استفاده می شود.

نازل پلاسما جت
پلاسما جت

از ویژگی‌های دستگاه جت پلاسمای هوا (جت پلاسما فشار سرد اتمسفری) ساخت شرکت کارمن پلاسما، میتوان به توان‌های مختلف دستگاه، نازل‌های ثابت و چرخان در ابعاد مختلف و قابلیت نصب و راه‌اندازی بصورت اتوماتیک و با استفاده از ربات اشاره کرد.